Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини

Оголошення

bookcrosing

 

 

 

 

 

 

 

Буккроссинг – новий популярний громадський рух,який поглинув Європу і Північну Америку кілька років тому. Зовсім нещодавно він дістався і до України.
“Книговорот” – так можна перевести для нас це поняття, що припускає процес “звільнення” книжок від безглуздого пилення на полицях і в шафах. Суть його полягає в тому, що людина, прочитавши книгу, може залишити її на лавочці в парку або в метро, для того щоб хтось інший міг її взяти, прочитати і в свою чергу повторити процес. Це своєрідна “подорож” книги,за якою можна стежити через спеціальні сайти в Інтернеті, де господарі реєструють свою книгу, а потім “відпускають” на волю, вказавши попередньо, де і коли вона з’явиться. Часто в мережі організовується справжня гра-погоня за певним примірником.
В “книговороті” сьогодні беруть участь багато бібліотек, магазинів, кафе, клубів. Вони відкривають так звані безпечні полки, місця, де книги доступні тільки зацікавленим людям і навряд чи потраплять в піч або на смітник. Наприклад, в Центральній дитячій бібліотеці ім. М. Островського (Білорусія) вже третій рік існує “безпечний стіл”. На вигляд це звичайний стіл, завалений книгами. Але його особливість у тому, що будь-яку книгу, що лежить тут, можна взяти без запису, залишити у себе або віддати прочитати другу. Точно так само можна залишити свою книгу, якщо вона вам більше не потрібна.
Крім ідейних причин, заняття буккросингом приносить неабияку користь. Прикладом може слугувати сайт Буккроссинг,який останнім часом зібрав у своїй базі тисячі рецензій, відгуків, історій. У собі вони містять безліч позитивних емоцій,іноді й негативних, які отримали любителі книг після прочитання видання. Окрім цього, всі книги,які залишають абсолютно безкоштовні.І тим,хто їх знайде вони принесуть велику радість.Адже та книга,яка вам вже не портрібна,а викинути її у сміттєвий бак жаль, може стати бажаним подарунком для когось.Важко повірити,але часто трапляється,що залишені книги знаходять учасники самого процесу. Їх радість в десятки разів більше, напевно, не треба пояснювати, чому. Варто зауважити, що і сам процес забування книги може бути не тільки цікавим, але і приносить безліч емоцій і переживань. Варто “загубити” якесь нецікаве вам видання,щоб відчути всі емоції.
Цей варіант один з найлегших. Адже немає нічого простішого, ніж “забути” книгу, наприклад, на зупинці транспорту. Все ж краще, ніж викинути. Комусь вона обов’язково сподобається.
Сьогодні в Інтернеті існує безліч сайтів, де люди безкоштовно віддають непотрібні речі. Варто тільки ввести в пошуковик “віддам безкоштовно”, як всесвітня мережа видасть вам десятки корисних посилань. Залишається розмістити список книг і свої дані. Зацікавлені читачі самі приїдуть за потрібної їм літературою. Зрештою, непотрібні книги можна роздати друзям, знайомим чи сусідам.
Однак, приймаючи рішення про те, як же бути з книжковим “баластом”, задумайтесь, чи варто від нього позбавлятися? Може, він ще стане в нагоді вашим дітям або внукам.