Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини

1 червня – День захисту дітей

В Україні та світі 1 червня відзначається День захисту дітей.

День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше відзначався у 1950 році в 51 країні світу.

Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми. У 1959 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Проте, Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей. 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Боротьба за прийняття Конвенції ООН про права дитини була складною та довгою, і перемога далася нелегко.
Україна ратифікувала Конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства. Для того щоб концепція Конвенції стала реальністю для кожної дитини, вона повинна стати керівництвом до дії для кожного дорослого. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.
В рамках святкування Дня захисту дітей студенти Охтирського коледжу СНАУ (Кошель А., Гопко К., Колодяжний С., Заєць О.) були задіяні міським відділом молоді та спорту в ролі казкових героїв. Казкові герої провели акцію “Не тримай зла – тримай повітряну кульку”. Позитивні, харизматичні, казвові герої викликали усмішки дітей та дорослих, які фотографувалися з ними на пам’ять.