Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах

201 Агрономія

Аграрний сектор є важливою стратегічною галуззю української національної економіки, яка забезпечує продовольчу незалежність держави. Галузь є одною з основних бюджетоутворюючих сфер економіки та займає друге місце у товарній структурі експорту (близько 40%). Також АПК – основне джерело надходження валюти в Україну та ключовий фактор у підтриманні торговельного балансу.

Однією з найбільш затребуваних професій на ринку праці у цьомунапрямку є професія агронома. Нині фахівець з агрономії має великі перспективи, адже земля – стале джерело достатку, ефективне використання якого можливе лише за умови ґрунтовних знань і вмінь.

          Фахівець за спеціальністю 201 «Агрономія» здатний виконувати професійну роботу, пов’язану з вирощуванням зернових, технічних і кормових культур. Він, з огляду на конкретні виробничі умови, займається впровадженням і освоєнням науковообґрунтованої системи землеробства та подальшої інтенсифікації рослинництва з метою збільшення виробництва, підвищення якості вирощеної продукції та покращення родючості ґрунту. Фахівець з агрономії добре обізнаний з механізацією сільськогосподарського виробництва, зберіганням і первинною переробкою продукції рослинництва, її реалізацією.

          Вакансії агрономів є на підприємствах, які вирощують рослини, агрохолдингах, фермерських господарствах, теплицях, розсадниках. Також ці фахівці потрібні переробним і торговельним компаніям, що займаються реалізацією сільгосппродукції, і науково-дослідним інститутам, які спеціалізуються на селекції та розробці нових сортів сільськогосподарських культур.

          Термін навчання

На базі 9 класів – 3 роки 10 місяців, на базі 11 класів – 2 роки 10 місяців. 

          Додаткові документи про освіту

Випускники додатково отримують робітничі професії: тракторист-машиніст категорії «А1», «А2», водій автотранспортних засобів категорії «В», «С». 

          Вступні випробування ( на базі 9 та 11 класів) у формі співбесіди з двох предметів українська мова та математика.

Замість проходження співбесіди вступник на основі ПЗСО може подати результати:

зовнішнього незалежного оцінювання 2020–2021 років у будь-яких комбінаціях;

або національного мультипредметного теста 2022 року або 2023 року.