10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані.
Саме в цей день психологічною службою Охтирського коледжу СНАУ була проведена година спілкування «Зумій захистити свої права» зі студентами 21 та 22 груп.
«Я маю право!», «Чому ви порушуєте мої права?» – ці слова, на жаль, часто використовують студенти в ситуаціях, коли самі неправі. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін. Та слід знати не лише свої права, але й обов’язки.
Практичний психолог Наумова Ірина Вікторівна повідомила про можливість захисту своїх прав та необхідність виконання своїх обов’язків, охарактеризувала причини та наслідки протиправних дій.
Соціальний педагог Зінченко Віталія Володимирівна наголосила на тому, що право однієї людини закінчується там, де починається право іншої людини.
Начальник сектору ювенальної превенції відділу превентивної діяльності Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області майор Бичков Василь Володимирович зумів на реальних прикладах проілюструвати необхідність дотримання прав та свобод інших людей, ознайомив студентів із найпоширенішими адміністративними та кримінальними правопорушеннями серед неповнолітніх і відповідальністю за них.