21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Де і коли народилася традиція святкування Міжнародного дня рідної мови?
Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Тобто, святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року в Бангладеш влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.
Студенти 33 групи відзначили це свято по-особливому. На занятті з української мови (за професійним спрямуванням) студенти об’єдналися у малі групи для практичного заняття на тему «Організація проведення зустрічей та переговорів». Одностайно було вирішено обговорювати питання ролі і значення мови в суспільстві.
Студенти провели переговори, показавши представників різних країн, їх відношення до своєї мови. Всі були вражені цікавою розповіддю представника України, який прочитав цікаве оповідання «Перший поцілунок», у ньому всі слова починалися на букву «П». Учасники переговорів прийняли спільну резолюцію, одностайно схвалили думку про те, що кожен народ має любити і захищати рідну мову.