З присвятою замордованим голодом…
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінокою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років.
Український народ за власну історію пережив багато горя, поневірянь, знущань, тому потрібно завжди пам’ятати та знати історію власного народу. В Охтирському коледжі СНАУ в період з 23 по 27 листопада 2015 року пройшла низка заходів, пов’язаних з відзначенням Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.
Так, 23 листопада 2015 року зі студентами 22 групи був проведений урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…», 27 листопада студентам 35 групи проведена виховна година “Біль України – голодомор 1932-1933 років ХХ століття”, студенти І та ІІІ курсів відвідали Охтирський міський краєзнавчий музей, де мали можливість ознайомитись з фотодокументальними стендами інформаційно-просвітницького проекту “Спротив геноциду”, студенти І-ІІ курсів були задіяні у керованому прегляді документальних відеофільмів, присвячених подіям 1932-1933 років.
28 листопада 2015 року родини викладачів та студентів о 16 годині огорнула тиша, адже весь народ України затамував подих у загальнонаціональній хвилині мовчання та запали свічки в пам’ять про безневинні жертви голодомору 1932-1933 років.
Метою проведених заходів з ушанування пам’яті загиблих від голодомору було: поглибити знання студентів про голодомор як геноциду українського народу, його причини, перебіг і наслідки; акцентувати на тому, що голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду; наголосити на сміливому чині Людей Правди та особливостях їх внеску у викриття злочинів комуністичного режиму; виховувати почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчити молодь сприймати чужу біду та біль як свій власний.