Графічна культура- міжнародна мова техніки
Сучасний світ неможливо уявити без цифрових комп’ютерних технологій. Навіть, важко назвати галузь людської діяльності, яка не потребувала б уміння читати, тобто розуміти креслення, а в багатьох випадках і виконувати їх.
З впровадженням і розширенням сфери застосування інформаційних технологій потреба в професійній майстерності фахівців не може відпасти або скоротитися.
Один із ланцюжків професійної компетентності майбутнього фахівця – інженерна комп’ютерна графіка. Дисципліна «Інженерна графіка» вивчається студентами коледжу спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія і 208 Агроінженерія на другому курсі . На протязі двох семестрів здобувачі освіти вивчали техніку виконання креслярських робіт за допомогою автоматизованих систем проєктування, правила оформлення конструкторської документації, розвивали загострене почуття просторових форм і комбінаційного мислення, пам’ятаючи, що комп’ютер – це лише досконалий інструмент в руках спеціаліста.
На завершальному етапі вивчення дисципліни серед студентів груп М20, М21, Г24 був проведений конкурс « На кращого знавця комп’ютерної графіки ». Захід пройшов 11.06 2024р. у дружній атмосфері. В присутніх на заході викладачів виникла думка про те, що було б дуже гарно, якби на всіх заняттях усі студенти проявляли таку активність. Учасники конкурсу показали, що вони вміють виконувати (читати) аналіз завдання, логічно мислити, вирішуючі графічні задачі.
Після завершення часу на виконання конкурсної роботи члени журі в присутності учасників, справедливо і об’єктино перевірили роботи та визначили переможців.
Переможцем конкурсу став студент групи М20 – Котелевець Андрій, друге місце зайняв студент групи Г24 – Піменов Роман, третє місце посів студент групи М20- Малежик Дмитро. Всі учасники отримали грамоти в різних номінаціях та солодощі.
На завершення переглянули фільм «Галузі застосування комп’ютерної графіки».
Інноваційні технології сприяють підвищенню якості навчання з дисципліни, але не слід забувати про традиційні методи, які не менш дієві, щоб привернути інтерес студента, зацікавити, посилити бажання учитися. Щоб спростувати думку про те, що нарисна геометрія, технічне креслення – важкі у вивченні, сухі та нудні за змістом, в позаурочний час студенти підготували виставку стінної преси, яка дала можливість поринути у світ цікавого, на багато речей знайомих кожному із нас подивитись іншими очима. Студенти підготували тематичні стіннівки про креслення в архітектурі та авіації, оптичні ілюзії Олега Шуляка і Моріса Ешера та інше, із задоволенням продемонстрували свої творчі здібності в стилі аніме та медитативного малювання.
Викладач Ставицька Л.П.