Мандрівка Охтирськими стежинами. Відкрите заняття з української літератури
Кожна країна, кожне місто, кожне село пишаються видатними особистостями, що народилися, навчалися або працювали в них.
Ми живемо в місті з цікавою історією, з різноманітним мистецьким життям. Саме Охтирщина стала батьківщиною багатьох художників, композиторів та письменників. Охтирка здавна славиться іменами людей, які посідають визначне місце в літературному житті України. Вулицями міста та стежками ланів і лісів Охтирщини ходили Григорій Сковорода і Павло Грабовський, Микола Хвильовий та Іван Багряний, Остап Вишня і Платон Воронько. Славу літературної Охтирщини примножували своїм полум’яним словом Катерина Квітчаста І Ніна Багата. У нашому місті колись побував і Тарас Шевченко. Є в Охтирці вулиці, що носять імена українських письменників: це і вулиця Тараса Шевченка, Лесі Українки, Павла Грабовського, Івана Франка.
На відкритому занятті з української літератури студенти 25 групи відділення «Економіка підприємства» також мандрували Охтирськими стежинами, які пов’язані із життям письменників – земляків.
Спочатку завітали в село Грунь. Це батьківщина відомого гумориста Остапа Вишні. Студенти дослідили генеалогію цієї незвичайної великої родини, віднайшли спогади земляків про письменника. Захоплююче звучали з вуст студентки Гребінник Діани вірші про Остапа Вишню.
Згадали ще одну грунянку – Катерину Квітчасту. Її лірикою не можна не захоплюватися. Бо кожне слово – то велика любов до Охтирщини, до України.
Далі мандрували до Чернеччини, згадуючи Платона Воронька і його дитячі вірші. Особливо схвилювала розповідь Гуцал Анастасії про перебування Платона Воронька у дитячому містечку. Студентка передала спогади бабусі та показала цікаві фото.
І ось уже студенти мандрують вулицями Охтирки. Уявно зупинившись біля Покровського собору, полинула розповідь Криворучко Софії та Ходовіцької Каріни про Павла Грабовського. У нашому місті пройшли юнацькі роки поета, він вчився у церковній бурсі та співав у хорі собору.
Не можна не згадати і про славетного романтика Якова Щоголіва. Студенти розповіли про навчання письменника в Охтирському повітовому училищі, про його захоплення красою річки Ворскла. Захоплююче звучала пейзажна лірика поета у виконанні студенток Сулиги Єлизавети та Яковенко Наталії. З особливим захопленням студентки Сугак Лілія та Шмонько Юлія розповідали про життя Івана Багряного в Охтирці. Згадали його будинок по вулиці Грабовського, Покровський собор, де хрестили майбутнього письменника. Цікавим місцем, де жителі міста згадують письменника-земляка є пам’ятник, відкритий до 111 річниці з дня народження Івана Багряного.
Несподіванкою для студентів стала зустріч з викладачем коледжу Людмилою Семенівною Фальковою. З її вуст пролунали чарівні вірші про Охтирку, про навколишні села та красу природи.
Відкрите заняття пройшло цікаво, залишило приємні враження.
Криворучко А.Д., викладач української літератури