Незламні правничі школи України
Всеукраїнський освітній проєкт «Незламні правничі школи України» – 14-тижнева потужна співпраця установ, що надають знання за спеціальністю 081 Право. Серед 30 правничих шкіл і Сумський національний аграрний університет.
Про проєкт «Незламні правничі школи України»
Організатором проєкту виступив Центр українсько-європейського наукового співробітництва. З лютого по травень 2024 року 30 українських університетів та інституцій проводили освітні заходи на відповідну тематику – право. Ідеєю проєкту є підтримка здобувачів та науково-педагогічних працівників у складний військовий час, популяризація новітніх досягнень в організаційному та методичному забезпеченні, розширення горизонтів співпраці. Важливим моментом стало те, що кожен учасник самостійно мав змогу обрати формат заходів для свого тижня (бінарні лекції, квести, тощо), як і формат (очний, змішаний чи онлайн).
Детальніше за лінком: https://cuesc.org.ua/anonsi/vseukrayinskij-osvitnij-proyekt-nezlamni-pravnichi-shkoli-ukrayini/
Участь у проєкті СНАУ
Сумський національний аграрний університет ділився своїми напрацюваннями впродовж тринадцятого тижня реалізації проєкту. Обрали напрямок сучасних тенденцій юридичної науки в умовах сталого розвитку.
Від адміністрації університету вітальне слово мав проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО, який, крім того, є й Головою Сумського обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва.
Першого дня учасників чекало 6 лекцій від представників Сумського НАУ. Ірина АРІСТОВА, завідувачка кафедри адміністративного та інформаційного права, та Наталя КАПІНОС, завідувачка кафедри геодезії та землеустрою, провели бінарну лекцію щодо механізму досягнення Цілей сталого розвитку. Про досвід України щодо впливу бойових дій на стан довкілля доповіла Олена МЕЛЬНИК, доцент кафедри екології та ботаніки. Доцент кафедри приватного та соціального права Валентина НЕЖЕВЕЛО поділилася досвідом з теми земельних відносин. Залучали й студентів та представників інституцій Сумщини. Приміром, Владислав ГРИБ, начальник відділу державного екологічного нагляду земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Сумській області, виступив з лекцією про визначення розміру шкоди землі та ґрунтам, а студент-магістр Дмитро КОСТЯН – з лекцією про використання методів дистанційного зондування Землі.
Другий день роботи був наповнений двома доповідями: «Вирішення колективних трудових спорів в Україні» (Світлана ЗАПАРА, професор кафедри приватного та соціального права) та «Кримінально-правова охорона довкілля в Україні в контексті сталого розвитку та викликів воєнного часу» (Альона КЛОЧКО, професор кафедри міжнародних відносин).
Доповіді супроводжувалися жвавим обговоренням та діалогами, що свідчило про справжню зацікавленість слухачів та високий професійний рівень підготовки спікерів.
Більше новин юридичного факультету: https://ur.snau.edu.ua/