Попередження професійного вигорання та підвищення резилієнс педагогів
Проблемa професійного вигорання є однією з найактуальніших для представників багатьох професій. З ризиком професійного вигорання пов’язана і професія практичного психолога. Висока емоційна напруженість професійної діяльності, нестандартність педагогічних ситуацій, відповідальність і складність праці збільшують ризик розвитку синдрому «професійного вигорання». Питання збереження психічного здоров’я, профілактики професійного вигорання та методи для відновлювання своїх ресурсів розглядали в рамках міського семінару практичні психологи закладів освіти.
З поняттями «емоційне вигорання», «синдром професійного вигорання», «ознаки та фактори, що впливають на професійне вигорання» учасників ознайомила методист відділу освіти Охтирської міської ради Наталія Ковпак. Із задоволенням практичні психологи ознайомилися з балансною моделлю, яку презентувала Лариса Жилякова, практичний психолог опорного закладу «Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». З поняттям «резилієнс» та технологіями відновлення психічного здоров’я ознайомила Світлана Альошкіна, практичний психолог Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.
У ході інтерактивної взаємодії практичні психологи збагатити власну психологічну скарбничку вправ, технік, технологій з питань профілактики емоційного та професійного вигорання, приємно поспілкувалися, обмінялися досвідом, отримали психоемоційний заряд. Цікаві вправи для колег підготували та провели практичні психологи Вікторія Скопік, Оксана Подпала, Наталія Левенко, Леся Татаренко та Віталія Зінченко.
У результаті спільної роботи працівники психологічної служби розробили рекомендації для педагогів «Стоп! Вигоранню».