Сумський міжнародний коледж ХІНТ: продовження освітньої співпраці між Україною та Китаєм
Співробітники Сумського національного аграрного університету здійснили візит до Хенанського інституту науки та технології для проведення лекцій від українських викладачів згідно з навчальними планами.
Сумський міжнародний коледж ХІНТ – структурний підрозділ Хенанського інституту науки та технології (Китайська Народна Республіка), що надає знання за 4 галузями: ветеринарна медицина, агрономія, економіка і менеджмент та харчові технології. Навчання реалізується українськими та китайськими викладачами. По завершенню студенти отримують два дипломи: університету ХІНТ та СНАУ, тобто диплом європейського зразка.
Делегація Сумського НАУ складалася з представниці факультету агротехнологій та природокористування Інни ЗУБЦОВОЇ, викладачів факультету ветеринарної медицини Олександра КАЛАШНИКА, Юрія МУСІЄНКА, Віталія РИСОВАНОГО, співробітників факультету економіки і менеджменту Михайла ГЕЄНКА, Вікторії ШУМКОВОЇ, Наталії ДЕГТЯРЬ та факультету харчових технологій Тетяни СТЕПАНОВОЇ. Долучилися до поїздки й експерти кафедри іноземних мов СНАУ: Тетяна КЛОЧКОВА, Ганна ЦИГАНОК, Юлія ЛУЩИК, Юрій КАЗАНЦЕВ, Ольга БЕРЕСТОК, Олена КРЕКОТЕНЬ та Вікторія ТОКМАНЬ.
Протягом 40 днів перебування викладачі Сумського НАУ проводили китайським студентам Сумського міжнародного коледжу ХІНТ лекції по своїм профілям згідно з навчальними планами. Крім того, кожен зі співробітників мав відкриті лекції для ширшого загалу. Представники кафедри іноземних мов організовували розмовні клуби з англійської. Відвідувати заняття могли всі, хто був зацікавлений в їх тематиці.
Крім того, делегація СНАУ на чолі із заступником директора Сумського міжнародного коледжу Інною ЗУБЦОВОЮ узгоджувала навчальні плани, обговорювала питання з приводу наступних термінів перебування викладачів та перезарахування дисциплін студентам, які навчаються в Сумському міжнародному коледжі і в СНАУ.
Було проведено ряд зустрічей з представниками кожних із чотирьох факультетів, з деканами та їх заступниками, а також з адміністрацією власне самого Хенанського інституту науки та технології.
Співробітники СНАУ мали змогу поринути в стародавню культуру Китаю. Насичена програма перебування передбачала подорожування, участь у різноманітних майстер-класах, присутність на чайній церемонії, дегустацію місцевої їжі.
Ділилися традиціями й викладачі аграрварду. У День вишиванки одягли народне вбрання й розповідали китайським студентам на лекціях про його символіку. Співробітники долучилися до щорічного флешмобу СНАУ, проте фотографії зробили на іншому кінці планети. Вишиванки знадобилися й під час концерту, організованого Сумським міжнародним коледжем ХІНТ. Українська делегація заспівала одну спільну народну пісню та дві сольні, а також продемонструвала танцювальну гордість народу – гопак.
Інна ЗУБЦОВА каже, що особливий акцент необхідно зробити на підготовці й організації заходів з боку китайського університету. Перебування й комунікацію полегшили. Приміром, до кожного українського викладача був «прикріплений» китайський студент, який допомагав розібратися в аудиторіях та вирішити нагальні проблеми чи питання.
Поїздка делегації Сумського НАУ стала першим візитом іноземців до Сумського міжнародного коледжу ХІНТ, проте точно не останнім. У планах продовження співпраці, подальше узгодження навчальних планів та академічні обміни.