Тиждень психології
Шановні батьки, педагогічні працівники та студенти з 18 квітня по 22 квітня – Тиждень психології. У неділю, 23 квітня, відзначається Всеукраїнський день психолога – офіційне свято для представників цієї професії, яка дуже популярна в Україні.
Психологія– це наука, що вивчає психічні явища (почуття, пам’ять, увагу, мислення, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах. Психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуття, про самопізнання та соціальні ролі. За допомогою цих знань можна знайти отримальне рішення багатьох труднощів та проблем в соціальних взаємозвязках, віковому розвитку дітей, своїх прагненнях та ресурсах досягнення цілей, тощо.
Мета Тижня Психології:
– повідомити учасників освітньо виховного процесу про тиждень психології та всесвітній день психолога;
– підвищити зацікавленість до психології як науки;
– продовжувати здійснювати психологічний супровід та надавати психологічну підтримку учасників освітньо-виховного процесу;
– розширити та поглибити прагнення до самопізнання (знання про внутрішній світ) власної особистості і інших людей;
– формувати стресостійкість, попередити виникнення негативних психічних реакцій (панічні атаки, ступор, нервове тремтіння, апатія, депресивні стани, тощо) та розвинути навички психологічної сомодопомоги;
– сприяти психологічній просвіті батьків, щодо процесу виховання та розвитку дітей в домашніх умовах.
Понеділок 17. 04. 2023
” Людина – частинки пазлу, а психологія складає його в величну та прекрасну картину”
З метою підвищення інтересу до психології та її галузь запрошую учасників освітно- виховного процесу переглянути інформацію “56 цікавих фактів про психологію людини”
Багато статей з дитячої психології ⇒ Дитяча психологія. Знайдіть відповідь на питання яку вас турбує тут.
Пройдіть тест та дізнайтеся На скільки ви стійкі до стресів ?
Вівторок 18.04. 2023
” Спокій – важлива складова успіху, без нього неможливо продуктивно думати, діяти і спілкуватися з людьми”.(Пауло Коельйо)
1. Батькам: поради «Мистецтво доброти: навчіть дитину піклуватися про інших»
https://ocsnau.net/mystecztvo-dobroty-navchit-dytynu-pikluvatysya-pro-inshyh/
2. Педагогам: поради
«Як зберігати рівновагу під тиском стресу»
https://ocsnau.net/yak-zberigaty-rivnovagu-pid-tyskom-stresu-10-porad/
Шановні студенти, ознайомтесь з дуже корисною та актуальною статею ⇒ Як допомогти ближньому при панічній атаці?
Середа 19.04. 2023
“Виховуючи свою дитину, ти виховаєш себе, затверджуєш свою людську гідність.”
Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ
Іноді виховувати дітей важко. Нажаль, не існує предмету в школі який би навчав виховувати своїх майбутніх дітей – тобто бути батьками. І за всі роки процесу зростання наших дітей у кожного з нас ,батьків, хоч раз виникали симніви: ” а чи правильно я сказала/в) дитині, чи правильно вчинила/в). В декого існував момент аналізу вже минулої ситуації, де зрозуміли, що краще було б щось дозволити- а ви заборонили, пояснити- а ви проігнорували. Навіть виникає відчуття провини: “(зірвалась /вся), накричала/в), не допомогла/міг), висміяла/в) тощо” або не розуміння відношення дитини чи реакції ( типу ,” я стільки працюю, щоб в тебе все було, а ти не цінуєш цього” тощо) з різних причин чи обставин. Тому сьогоднішній день присвячено батьківству. Звісно, за один день “ідеальними” батьками наврядчи станеш- іноді людям не вистачає і всього життя, проте думаю ту інформацію від провідних психологів світу, яку ви освоєте сьогодні, ще на крок наблизить до виховання ЩАСЛИВИХ дітей.
Психологічна допомогалочка для дорослих 7 мультфільмів про справжні цінності
Як заспокоїти дітей під час стресу ознайомтесь тут
Дізнайтесь та не допустіть 8 перевірених способів, якими можна зіпсувати психіку дитини
Четвер 20. 04. 2023
“У кожному вчителі має сяяти і ніколи не згасати маленька іскорка дитини.”
В. А. Сухомлинський
Шановний педагогічний колектив, всім відомо – щоб допомгати іншим та навчати, необхідно мати власний стійкий ресурс особистості. Іншими словами щоб “наповнити” інших треба бути “наповненому самому”. Тому пропоную пройти цікаве тестування для визначення власного емоційного стану клікайте тут.
А також тест на визначення стійкості до стресу. Дані тестування є простими для самостійного проходження та не потребують додаткового залучення допомоги психолога. Орієнтуючись на результати, ви можете працювати над покращенням внутрішнього ресурсу або звернутися до мене за потребою.
Пятниця 21. 04. 2023
“Творчість! Лише воно здатне вберегти від мук і зробити життя легше!” Ф. Ніцше
Арт- терапевтична вправа “Рука наче сама малює”
1.Батькам: – «Прихована сила посмішки» https://zatyshok.net.ua/438/?fbclid=IwAR1CQhw_uIDy0WrcxFA9rUV5_2AgQiQA8BxP6XE6828t2TDMF5KNj6TLikQ
– «Про користь обіймів» https://zatyshok.net.ua/4875/?fbclid=IwAR0gMD6GQMSBx9QAZHk3nZF4He86YT3yL0ovdp7JoQNVVxOMHpTTBMtEtLs
2.Педагогам:
– тест «Як ти виглядаєш в очах оточуючих?» https://zatyshok.net.ua/6784/
– «Як зупинити потік «поганих» думок.» https://zatyshok.net.ua/5998/
3. Студентам:
Мультик про успіх https://www.youtube.com/watch?v=FopkHBc-qI8