У СНАУ відкрили новітню освітньо-професійну програму “Фармація”
На базі факультету ветеринарної медицини Сумського національного аграрного університету з 1 вересня 2024 року з’явиться нова освітньо-професійна програма “Фармація” зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація. Освітньо-професійна програма реалізовуватиметься на другому (магістерському) рівні вищої освіти денної форми навчання (5 років навчання). Набір здобувачів розпочнеться з липня 2024 року.
Відповідне рішення було винесене згідно з додатком 6.4. до наказу Міністерства освіти і науки України №394-л від 7 червня 2024 року. Крім того, Міністерством на наше прохання було встановлено ліцензований обсяг у розмірі 30 осіб на рік, що й задовольнить щорічну потребу у фахівцях ОС Магістр з даної спеціальності у Сумській, Полтавській, Чернігівській областях.
Виконувач обов’язки ректора Сумського національного аграрного університету, академік НААН України Володимир ЛАДИКА на офіційній сторінки у Facebook коментує, що поштовхом для відкриття програми стала багаторічна співпраця з провідними виробниками фармацевтичної продукції. Зокрема, потужну підтримку університет отримав від компанії “Бровафарма”, що є флагманом фармації в країні, має експортний потенціал та надасть можливість майбутнім випускникам працювати за кордоном.
Компанія “Бровафарма”, з якою сформовано вже багаторічні тісні робочі стосунки і де студенти проходять практику, профінансувала відкриття на базі факультету ветеринарної медицини спейсофісу та унікальної лабораторії з розробки та проведення доклінічних досліджень медичних та ветеринарних лікарських засобів, що стала першим прикладом створення матеріально-технічної бази для новозапочаткованої освітньо-професійної програми.
Фармацевтичною базою із забезпечення освітнього процесу стало ТОВ «КУСУМ ФАРМ» на якому здійснюється промислове виробництво лікарських засобів в місті Суми та яке надало наочний матеріал для набуття практичних навичок та стане в подальшому базою практики і місцем майбутнього працевлаштування.
Адміністрація Сумського НАУ та співробітники ветеринарного факультету переконані, що наявна матеріально-технічна та практична база, а також викладання дисциплін студентам докторами, професорами та кандидатами медичних і фармацевтичних наук з практичним досвідом забезпечать високу якість підготовки спеціалістів за освітньо-професійною програмою “Фармація”.
Випускники зможуть працювати на фармацевтичних заводах та фабриках, лікувальних та оздоровчих закладах, в аптечних мережах (провізор) та оптових хіміко-фармацевтичних фірмах вітчизняного та зарубіжного виробництва, лабораторіях з контролю медичних та ветеринарних лікарських засобів, судово-хімічних і токсикологічних лабораторіях, наукових установах, компаніях з клінічних випробувань, регуляторних органах та у вищих навчальних закладах.
Навчання за денною формою відповідає всім стандартам та програмам Міністерства охорони здоров’я України та можливе за кошти фізичних та юридичних осіб.