Як це було?
( до 20 випуску студентів на відділенні « Монтаж, обслуговування устаткування та систем газопостачання»).
« Газовики, ми духом Прометеї,
Ми України дочки і сини,
Ми українській служимо ідеї,
Газовики, газовики…»
1992 р.- приймається рішення про відкриття відділення «Експлуатація обладнання і систем газопостачання». Автор ідеї – Єфіменко Юрій Павлович- на той час заступник директора з навчальної роботи Охтирського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства:
« Якщо не можем добувати, то будемо експлуатувати!».
1 вересня 1992 р.- дві групи студентів приступили до навчання по даній спеціальності. На той час проводилась інтенсивна газифікація об’єктів області і такі спеціалісти були вкрай потрібні. Першими кураторами груп були викладачі Титаренко Н.П. та Даутова З.І. Конкурс абітурієнтів на спеціальність склав 2,6, а середній бал свідоцтв про отримання базової освіти –4,6.
Охтирський технікум був третім в Україні після Немирівського та Прилуцького навчальних закладів, які почали працювати в незвичному напрямку- газифікації сільського господарства.
Перед педагогічним колективом постало ряд важливих завдань:
-створення матеріально-технічної бази;
-підготовка фахових педагогічних працівників;
-створення методичного забезпечення для студентів і викладачів.
Вирішувати ці проблеми довелося завідувачу відділенням та голові циклової комісії
В 1995 р.- завідувачем даного відділення (контингент студентів став більше 150 осіб ) був призначений Гресь Микола Данилович, на той час викладач дисципліни «Технічна механіка» з 20 річним педагогічним стажем.
Першим головою циклової комісії газових дисциплін та викладачем дисципліни « Технологія та організація будівельно- монтажних робіт» був Штагер Сергій Петрович, яким була виконана титанічна робота по налагодженню навчального процесу.
1996 р.- перший випуск «техніків газового господарства». Десять випускників отримали диплом з відзнакою, 5 – продовжили навчання на стаціонарному відділенні в Харківському інженерно – будівельний інституті по спорідненій спеціальності, з яким був заключний договір співпраці.
Великий вклад в різні роки в розвиток відділення внесли:
Федоренко Микола Михайлович-викладач дисципліни « Газові мережі та установки».
Гура Леонід Павлович– викладач дисципліни « Експлуатація устаткування і систем газопостачання»
Дика Валентина Леонідівна- викладач дисципліни « Газові мережі та установки»
Петренко Микола Григорович– головний інженер Охтирського управління газового господарства.
Петров Іван Михайлович– майстер цього управління.
Оніщенко Василь Єгорович– начальник аварійно- експлуатаційної служби цього управління.
Кобзар Борис Акимович– майстер Охтирського НГВУ.
Льон Михайло Васильович– майстер Охтирського НГВУ.
Рогальський Олександр Васильович- зав. Охтирським ВАТ «Сумигаз» та головний інженер Суховій Григорій Олексійович.
Велика Вам подяка!
Директори навчального закладу Голобородько Віталій Трохимович (1987-2004 роки) та Єфіменко Юрій Павлович (2004-2013 роки) разом з викладачами відділення по всій Україні по крупинкам збирали та покращували базу відділення.
Сьогодні відділення впевнено лідирує в рейтингу аналогічних відділень Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Йшли роки копіткої праці і ось вже викладачами на відділенні стали випускники відділення, закінчиши Харківську державну академію міського господарства-Фурса( Кошель ) Н.Ю.,Зубченко (Сопітько )А.А., Шандиба Н.С. Викладачі відділення з теплотою прийняли їх в свій дружній колектив.
Змінюються назви відділення, терміни навчання та педагогічний колектив відділення але залишається кістяк- зав. відділенням на протязі ось вже 20 років Гресь М.Д. – член навчально- методичної комісії Міністерства аграрної політики, експерт Міністерства освіти,відмінник «Аграрної освіти»,викладач-методист, спеціаліст вищої категорії , працює в коледжі 40 років та його команда:
Колесник Л.І.- спеціаліст вищої категорії, викладач- методист, працює в коледжі 24 роки. Є першим викладачем на відділенні, котрий започаткував авторство видавництва навчальної літератури, в край необхідної, з грифом Міністерства АПК.
Більченко Н.В. -спеціаліст вищої категорії,викладач- методист .Працює в коледжі 29 років. За всю історію коледжу поки що одна з авторів підручника для спеціалістів газового господарства, виданого під егідою МОН України.
Волошин І.Є.- спеціаліст вищої категорії, працює в коледжі 38 років і весь цей час впроваджує новітні інформаційні технології. Саме завдяки йому в коледжі працює система Wai-Fai.
Кошель Н.Ю., Сопітько А.А.- спеціалісти другої категорії, працюють 10 та 11 років, є дипломантами в всеукраїнському огляді- конкурсі на кращий методичний матеріал та зайняли перше місце у номінації «Інноватика в організації практичного навчання студентів» серед коледжів Міністерства АПК України.
Сталинська Л.І. та Пугачов О.О.- спеціалісти вищої категорії, працюють відповідно 22 та 25 років.
Шандиба Н.С.- спеціаліст другої категорії,працює 10 років,
Всі викладачі відділення – автори різноманітних програм дисциплін, методичних посібників, конспектів лекцій і навчальних посібників , виданих Міністерством аграрної політики та продовольства України і рекомендованих до використанні в навчальному процесі споріднених відділень, учасники семінарів, майстер-класів в Навчально-методичному центрі.
Враховуючи досвід і надбання викладачів відділення, на базі коледжу неодноразово проводилися всеукраїнські семінари з профільних дисциплін. І нафтогазова «столиця» України радо вітала гостей!
На сьогодні Охтирський коледж залишається єдиним навчальним закладом, не лише в Сумській області, а і в регіоні, на відділенні якого навчають спеціалістів – техніків з експлуатації газових об’єктів.
В сім’ю газовиків України кожен рік вливається струмочок кваліфікованих випускників Охтирського коледжу СНАУ.
Ми пишаємося нашим відділенням. Вже не перший рік воно є найкращим серед відділень коледжу!
Запрошуємо до нас на навчання в щасливу дорогу в школу знань.
“І в дощ, і в мороз, і в негоду
На працю йдемо, як у бій
Ми нашому служим народу
Ми подвиг звершаємо свій”
Колектив відділення (2014 р.)
Безкоровайний В. (випуск 2014 р.). В незалежному оцінюванні знань єдиний студент,
котрий набрав 100 балів з 100 можливих з 10 ВНЗ. Студент ХДАМГ