Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► батькам ► Новини ► новини психологічної служби ► Поради та рекомендації для педагогів ► Психологічна служба ► студентам

Підлітки і небезпечні субкультури.Що треба знати?

В Україні з’являється нова небезпечна субкультура: молоді люди, одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях. Відомо, що це явище прийшло до нас з росії. Але чому наші підлітки переймають віяння країни-агресорки?  Як це взагалі пов’язано з війною?

Пропонуємо розібратися разом

Українська поліція вважає, що поширення цієї підліткової субкультури в нашій країні — це російська інформаційно-психологічна спецоперація. Державі-агресорці важливо дестабілізувати ситуацію в Україні, розхитати її єдність з середини країни  будь-яким чином. Війна триває на всіх фронтах, в тому числі інформаційному, в тому числі із залученням дітей.

Рух дійсно перекочував в Україну, ймовірно, через тікток, який дуже популярний серед дітей та підлітків (і дорослих теж).

Чому підлітки?

Діти та підлітки є найуразливішою категорією. У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші. Тому часто підлітки роблять імпульсивні вчинки — всі ми так робили. Це шкідлива поведінка: наприклад, прогуляти уроки. Але вона не є небезпечною для життя та здоров’я підлітка.

Проте, як зазначають науковці, якщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ — це деструктивна поведінка. Вона може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості. Часто така поведінка є відповіддю підлітка на складні обставини, в яких вони опинилися. У нашому випадку — це війна.

Ще один важливий момент, який варто знати про підлітків — особливості будови мозку. Через певні біологічні особливості тінейджерам складно мислити критично та бачити небезпеку там, де її помічають дорослі. Тож найпростіше маніпулювати юними людьми, психіка яких втомлена війною, які самі легко піддаються впливу та схильні до ризикованих дій.

Соціальна ізоляція дітей, зменшення кількості  позашкільних секцій, гуртків в умовах сьогодення – це ще одна причина потрапляння дітей до деструктивних угрупувань.

Які ознаки можуть вказувати на те, що підліток залучений до деструктивного угрупування:

  1. Дитина не ділиться з батьками, куди йде, з ким, чим будуть займатися;
  2. Змінила зовнішній вигляд (чорний, вільний одяг, довге волосся);
  3. Використовує символіку на одязі чи тілі (наприклад, павука);
  4. Змінився настрій дитини, її поведінка.

Щоб попередити потрапляння дітей та підлітків до таких угрупувань, ВАЖЛИВО:

1.Будувати довірливі стосунки зі своїми тінейджерами та вчасно виявляти індикатори деструктивної поведінки у них. З підлітками важливо ГОВОРИТИ, СПІЛКУВАТИСЯ.

  1. Активізувати спільне родинне проведення часу (спільний перегляд фільму, прибирання оселі, закуп продуктів, готування їжі, прогулянки тощо).
  2. Пояснювати дітям про інформаційну війну з боку росії. Розповідати, чому не можна поширювати світлини, і як їх може використати ворог в стратегічних цілях. Вчити дітей правилам інформаційної гігієни: відрізняти інформацію від пропаганди, перевіряти на достовірність, відстежувати автора допису.
  3. Вчити правилам безпечного користуванням онлайн-простором.
  4. Користуватися батьківським контролем.
  5. У разі складної поведінки дитини звернутися до спеціаліста.

Як говорити з дітьми:

  1. Краще не називати назви угрупувань, щоб не викликати додатковий інтерес у дітей.
  2. Розмову краще почати зі слів «Я прочитав… або я почув від…

що діти збираються великими групами (або затримали підлітків, які билися) ти щось знаєш про це? Як ти до цього ставишся?

  1. Вислухайте дитину, не критикуйте. Поясніть причини, чому так відбувається. Висловіть власну позицію.

При виявленні таких груп або факту вступу дитини в одну з таких груп просимо негайно інформувати:

  • кіберполіцію (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово);
  • районний відділ поліції (102);
  • адміністрацію навчального закладу;
  • звертатись за телефонами Національної дитячої «гарячої лінії» –

0 800 500 225 та 116 111 (безкоштовно).

Пам’ятайте: у разі виявлення дітей під час зборів і порушення ними громадського порядку  батьки притягуються до відповідальності.

Тож вживаємо заходів на попередження.

З цією метою практичним психологом, соціальним педагогом ВСП “Охтирський коледж СНАУ” Віталією Зінченко були проведені профілактичні онлайн бесіди зі студентами І-ІІ курсів, проведено інформування викладачів, кураторів, батьків щодо особливостей поширення цієї підліткової субкультури в нашій країні, надано рекомендації щодо роботи з підлітками та молоддю з профілактики залучення до небезпечних груп.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com