Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини ► ЦМК соціальних дисциплін

Права людини – значніше за все

27.03.24 року студенти II курсів коледжу разом з куратором Чикаловою Н.В. та викладачем Курською Н.П. відвідали Охтирський районний відділ поліції в Сумській області, в якому  в цьому  році  запрацював пілотний проєкт Custody Records ( в Україні запровадили цей проєкт в кінці  2017 року). Custody Records- це нова система електронної фіксації обліку усіх дій щодо затриманих осіб та самих поліцейських відповідно до європейських стандартів, вона захищає затриманих від неправомірних дій поліцейських, а також убезпечує самих правоохоронців від безпідставних звинувачень з боку затриманих.

Інспектор сектора дотримання  прав людини ( це  також нова посада !!) Ю.В. Панасенко не тільки розповіла про переваги нововведень, а й ознайомила присутніх зі спеціально обладнаними приміщеннями для конфіденційного побачення затриманого із захисником, зоною очікування, інтерв’ю із затриманим і поліцейським ( опитування щодо обставин і підстав  затримання),  а також кімнати для проведення слідчих дій.

Студенти з великою зацікавленістю оглянули всі кімнати з відеофіксацією, позитивно оцінили нововведення, ставити багато питань, на які одержали переконливу відповідь працівника поліції. Сподіваємося, що запровадження нової системи Custody Records забезпечить гарантії базових прав затримання та унеможливить безпідставні звинувачення працівників поліції при затриманні  правопорушників. Впровадження Custody Records – це ще один крок до розбудови правової держави, що наближає Україну до високих стандартів дотримання прав людини та підвищення рівня довіри населення до поліції.

Викладач основ правознавства Н. Курська

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com