Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах

10 порад студенту-першокурснику

Отже, школа, екзамени і тестування позаду. Тепер тебе можна гордо іменувати студентом. Це не так просто, як здається. Особливо у перший рік навчання. Тому що у ВНЗ (вищий навчальний заклад) все буде по-іншому. І вчорашньому школяреві не завжди легко вписатися у нове, студентське життя. Ось вам корисні поради.

Порада 1

Не нервуйся. У перші дні й навіть тижні навчання ти, напевно, будеш почувати розгубленість, а то й пригніченість — усе навколо незнайоме, народу тьма, нікому до тебе немає діла. Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов’язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Але поки ти погано орієнтуєшся в тонкощах коридорів і нумерації аудиторій, візьми собі за правило виходити з дому (або гуртожитку) хвилин на 10-15 раніше, ніж того вимагає час на дорогу до коледжу. По-перше, не запізнишся на першу пару, а по-друге, не будеш зайве нервувати.

Порада 2

Потрібних людей треба знати в обличчя. Тому в перші ж дні розвідай, де знаходиться завідувач свого відділення, заглянь туди і познайомся з куратором твого курсу, завідуючим відділенням. Це допоможе потім оперативно вирішувати різні питання.

Порада 3

Розклад — це твоя Біблія. На відміну від шкільного, коледжанський розклад може змінюватися, тому не лінуйся заглядати у зміни до розкладу занять.

Порада 4

Не відтягуй відвідування бібліотеки. Теоретично підручників повинно вистачати на всіх студентів, але це тільки теоретично. На ділі ж діє принцип «хто не встиг, той спізнився», і переможеним в цій гонці дістаються самі старі і пошарпані видання, а то й зовсім нічого. Заздалегідь дізнайся, що потрібно мати при собі, щоб тебе записали у бібліотеку.

Порада 5

З блокнотом у руках обійди коледжанські підрозділи, які можуть знадобитися: аудиторії, лекційні зали, комп’ютерні класи, лабораторії. Запиши дні і години їх роботи, з’ясуй, що потрібно для користування ними. Поцікався, до якої години відкрита їдальня. Поспішай звести знайомство з одногрупниками. Як правило, ці люди стають друзями на все життя. Все в той же корисний блокнот запиши номери їх телефонів і адреси електронної пошти, особливо телефон старости групи. Не соромся дзвонити однокурсникам, щоб уточнити розклад, термін здачі контрольних, рефератів і т. д.

Порада 6

Запасись достатньою кількістю зошитів. Той, хто, не бажаючи «тягати зайву вагу», пише всі конспекти в один зошит, робить велику помилку: готуватися до іспитів з таких записів буде неймовірно важко. На звороті обкладинки запиши прізвище, ім’я та по батькові викладача, який читає предмет. На відповідній кафедрі дізнайся дні та години, коли він буває в коледжі, і внесеш туди ж: коли прийде час здавати реферати та заліки, ця інформація виявиться дуже цінною.

Порада 7

Подбай про те, щоб в сумці завжди лежали «про запас» 1-2 ручки — паста у них має погану звичку зазвичай закінчуватися у самий відповідальний момент. На лекціях дуже корисно мати при собі ручку червоного або зеленого кольору або кольоровий маркер — з їх допомогою можна по ходу справи підкреслювати найбільш важливі формули і визначення, ставити пам’ятні знаки на полях, виділяти нові терміни і т. д. Для занять іноземною мовою заведи не один, а кілька зошитів: у товстий записуй граматичні правила і міцну теоретичну мудрість, у той, що тонший, роби вправи. Про всяк випадок тримай у сумці хоча б один чистий зошит — він обов’язково стане у нагоді.

Порада 8

Якомога швидше навчися конспектувати лекції. Це нескладно, головне — розробити систему символів і зрозумілих тобі скорочень. Усі символи разом з розшифровкою запиши на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економ на папері. Залишай в зошиті поля для додаткових нотаток. Пам’ятай, що лекція — це не диктант, тому не потрібно записувати за лектором слово в слово. Пиши лекцію у вигляді тез.

Не хвилюйся, якщо у тебе не відразу буде все вдаватися. Ведення конспекту — особлива наука, що вимагає тренування. Якщо відчуваєш, що безнадійно відстаєш, залиш в зошиті вільне місце — можливо, інші виявляться спритнішими, а після лекції ти в них спишеш, заповнивши ці пропуски.

Порада 9

Налаштуйся на те, що підготовка до сесії починається — з першого заняття. Перед черговою лекцією не лінуйся хоча б побіжно переглянути конспект попередньої. Заодно з’ясуй, чи багато залишилося зовсім темних місць. Якщо прояснити їх не вдається навіть за допомогою підручника, не соромся звернутися до викладача — краще, якщо ти запитаєш його зараз, ніж він потім — на іспиті. Читати літературу теж треба починати відразу. На семінарах не відсиджуйся в куточку, а веди себе активно — виступай з доповненнями, уточненнями, задавай питання. Якщо при цьому не будеш пропускати лекції та практичні заняття, то маєш реальний шанс потрапити в привілейовану касту «автоматників».

Порада 10

Радій! Студентське життя буває один раз у житті і воно неповторне! У ВУЗі проводяться всілякі вечори гумору, бали та дискотеки, не лінуйся їх відвідувати. Потім буде що згадати.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com