Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини

Вшанування пам`яті археолога Михайла Рудинського

21 січня 2022 р. студенти та викладачі відокремленого структурного підрозділу «Охтирський фаховий коледж СНАУ» взяли участь у вшануванні пам’яті відомого археолога першої половини ХХ ст. М.Я.Рудинського, який народився у м.Охтирка у 1887 році, і де пройшли дитячі та юнацькі роки. На будинку пров.Спортивний 6, була встановлена меморіальна дошка за ініціативою Охтирського краєзнавчого музею, міської влади та небайдужих громадян. Студенти історичного гуртка «Суспільство і час» поглибили знання про відомого науковця та його вклад у вивчення археологічних пам’яток Охтирщини.

Доля М.Рудинського складна, але цікава: це відкриття краєзнавчого та художнього музеїв у м.Полтаві, розкопки древніх курганів на півдні України, нові методи досліджень архівних матеріалів, активна громадська діяльність у Києві і т.д., а також трагічна сторінка сталінських репресій на півночі Росії. Завершив земне життя у києві 1958 р. і похований на Байковому кладовищі.

Досить цікавою сторінкою життя М.Я.Рудинського є його поетична творчість. Деякі вірші вже почали друкуватись за підтримки меценатів. Особливо вражають рядки, присвячені рідній Охтирщині:

«…Чогось так жаль!

Чогось так жаль до краю,

Вернусь сюди? Вернусь?

Та вже не той, чужий,

І хто знає, може зовсім не впізнаю

Колишніх юнацьких мрій…»

Зараз ім’я М.Рудинського активно відновлюється за участю відомих науковців з Полтави, Котельви, Тростянця. У приміщенні Охтирського краєзнавчого музею відбулися наукові читання на його честь. З доповіддю про діяльність Охтирського ремісничого училища, яке було найвідомішим освітнім закладом в Охтирці на початку ХХ ст., виступила викладач відокремленого структурного підрозділу «Охтирський фаховий коледж СНАУ» Більченко Н.В. Присутні на читаннях краєзнавці та студенти обмінювалися враженням, пропагували краєзнавчу літературу, демонстрували презентації та фільми.

Такі тематичні зустрічі поглиблюють інтерес до історичної спадщини дають можливість молоді долучаються до краєзнавчої роботи.

Уткіна С.О. – керівник гуртка «суспільство і час»

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com