Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини СНАУ

Другий потік студентів завершив віртуальне навчання в німецькому університеті

Близько 30 років Сумський національний аграрний університет співпрацює з університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина). За цей час заклади освіти реалізували безліч спільних освітніх проєктів, серед яких і віртуальний семестр. Дві когорти українських здобувачів уже пройшли шлях від отримання офіційного статусу студента німецького університету до складання іспитів і вручення сертифікатів про завершення навчання.

Історія співпраці

Співпраця Сумського НАУ з університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф розпочалася в 1995 році за сприяння професорів німецького університету: проф. др. Хенінг Віллєке та проф.др. Херберт Штрьобель. Першим етапом була організація сільськогосподарської практики для студентів СНАУ на фермерських господарствах Німеччини. Уже 1996 року 3 студенти нашого університету першими з України були запрошені на навчання до університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф на курс післядипломної освіти “Аграрний менеджмент”. З грудня 2001 року Сумський національний аграрний університет став офіційним партнером проєкту DAAD “Експорт навчальних курсів”, підписавши угоду про співпрацю з чотирма університетами-партнерами, зокрема з університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф, з метою відкриття міжнародної магістерської навчальної програми Master of Business Administration in Agriculture – (MBA).

За даною угодою в червні 2002 року у СНАУ офіційно відкрили міжнародний магістерський курс “Аграрний менеджмент”, де навчання ведеться німецькою та українською мовами, а з 2015 року також англійською.

29 листопада 2019 року СНАУ підписав нову розширену угоду щодо спільної реалізації програми подвійного диплома з німецьким партнером, яка дозволила поглибити процес інтеграції СНАУ до міжнародного освітянського простору в рамках програми МВА.

З того часу 235 студентів стали учасниками практичного навчального семестру, 101 студент навчався в німецькому університеті і отримали подвійний диплом, 28 студентів і молодих викладачів успішно пройшли асистентську програму. Кількість студентів міжнародного магістерського курсу з початку функціонування даної програми в Сумському НАУ становить 928 осіб. У 2002-2020 рр. 20 міжнародних семінарів для викладачів були проведені на базі СНАУ. Традиційно щороку проводяться семінари та вебінари із залученням іноземних лекторів для студентів магістерського курсу.

Магістерський курс було акредитовано 22 червня 2006 року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Німецькою службою академічних обмінів DAAD у квітні 2009 року. У листопаді 2016 року спеціальність успішно акредитована, а в травні 2023 реакредитована  до 09.2029 європейським акредитаційним агентством ACQUIN.

Навчання у віртуальному семестрі в 2022 році

З початком повномасштабного вторгення допомога німецького партнера поглибилася. Постійні обстріли, період окупації, повітряні тривоги та відключення енергії спонукали співробітників СНАУ та HSWT підтримати українське студентство, створити програму віртуальної академічної мобільності, до якої згодом змогли доєднатися ще й студенти закладів вищої освіти африканських та пострадянських країн. Молодь мала змогу обрати для себе навчальні курси англійською та українською мовою від викладачів HSWT, СНАУ та Віртуального університету Баварії. Особливий акцент зробили на іноземних мовах. У переліку курсів англійська та німецька наукова, побутова, для бізнесу. У 2022 році 66 наших студентів стали стипендіатами DAAD та були офіційно зараховані до німецького університету.

Другий потік студентів

29 квітня 2024 року під час Вченої ради університету студенти другого потоку отримали офіційні сертифікати про успішне завершення навчання та кількість отриманих кредитів ECTS від німецького університету, які будуть зараховані студентам у рамках ступеневої програми навчання в університеті. Загалом у віртуальному семестрі 2023 взяли участь 27 здобувачів.

Запрошуємо стати учасниками віртуального семестру 2024

Університет прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина) запрошує студентів СНАУ в період з 1.09.2024 по 14.03.2025 приєднатися до міжнародного віртуального семестру в галузі управління сільським господарством, переробної промисловості та харчування. Мови навчання англійська та/або українська.

Вимоги до участі:

  • Бути студентом СНАУ
  • Володіння англійською мовою на рівні не нижче B1 (для англомовних модулів)

Подавайте заявку до 24.05.2024 за посиланням http://surl.li/tfsls

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com