Міжнародний день рідної мови
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Щороку, 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.
21 лютого 2020 року студенти Охтирського колледжу СНАУ взяли активну участь у семінарі «Мова як головний духовний спадок нації». Захід, присвячено Міжнародному дню рідної мови, проводився на базі Охтирського краєзнавчрго музею під керівництвом викладача – методиста Криворучко А.Д. та співробітника музею Журило І.І.
Під час проведення семінару студенти обговорили питання тенденцій розвитку сучасної української мови, позитивні та негативні зміни, що відбуваються в ній.
Учасники семінару розкрили історію виникнення свята, яке, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.