Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини

Участь студентів ВСП “Охтирський фаховий коледж СНАУ” у засіданні круглого столу «Рудинські наукові читання», присвячені пам’яті Михайла Яковича Рудинського.

21 січня 2022 року на честь видатного охтирчанина, українського археолога, педагога, музеєзнавця та науковця, учасника Української революції 1917-1921 рр. Михайла РУДИНСЬКОГО урочисто відкрито меморіальну дошку на фасаді будинку (пров. Спортивний,6), де він проживав.
У цей же день на базі комунального закладу «Охтирський міський краєзнавчий музей» відбулося засідання круглого столу «Рудинські наукові читання», присвячені пам’яті Михайла Яковича Рудинського.
До участі у заході долучилися знані вчені-археологи, історики, співробітники музеїв та історико-культурного заповіднику з Полтави, Сум, Більська, краєзнавці Охтирки та Тростянця,  небайдужі містяни, студенти ВСП “Охтирський фаховий колеждж СНАУ”.
Під час роботи круглого столу заслухано 12 доповідей та повідомлень, відкрито музейну виставку з фондів Охтирського краєзнавчого музею «Михайло Рудинський: у витоків утвердження української науки», яка через фото, документи, наукові праці та особисті речі видатного земляка розкриває його прагнення та життєву позицію в збереженні та примноженні української історії та науки.
Насамкінець директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр СУПРУНЕНКО передав до музейної бібліотеки книги «Тарас Шевченко і пам’ятки археології Полтавщини», «Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток» (випуск 16), “Забутий гетьман Іван Самойлович”; заступник директора історико-культурного заповідника «Більськ» Михайло ОВЧАРЕНКО – книги «Археологічні дослідження Більського городища 2020» та копію з листа Михайла Рудинського; полтавський краєзнавець Олександр СІРИЙ передав книгу «Грунська сотня: реєстри, ревізії, сповідні розписи, метричні записи. 1634-1794 рр.»
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com