Пошук
Головне меню
Оголошення
Ми в соціальних мережах
► Новини СНАУ

Загальнообласні заходи до Дня науки в СНАУ

На базі Сумського національного аграрного університету (СНАУ) відбулися масштабні загальнообласні заходи, приурочені до Дня науки, який традиційно відзначають в Україні в третій декаді травня. СНАУ, як один з провідних закладів аграрної освіти і науки, не випадково став місцем проведення цього важливого свята. Адже університет впевнено займає позицію в ТОП-50 закладів вищої освіти України за усіма показниками наукової та інноваційної діяльності.

У цей день університетська територія зібрала сотні науковців різного віку, які взяли участь у святкових заходах. Серед почесних гостей були голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, голова Сумської обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Олена БОЙКО, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія ГРОБОВА, а також керівники, наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти та наукових установ Сумської області.

На численних локаціях університету відбулося представлення наукових досягнень Сумського територіального відділення Малої академії наук України (МАН). Усі присутні мали можливість ознайомитися зі здобутками слухачів академії та їхніми науковими роботами. За даними Департаменту освіти і науки Сумської ОДА талановиті манівці Сумщини цьогоріч стали активними учасниками близько 50 конкурсів обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів. 303 юні науковці презентували  результати своїх досліджень на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. З них 182 стали переможцями та призерами.  

Голова Ради ректорів Сумської області Володимир ЛАДИКА запросив колег на розширене засідання Ради ректорів та Ради молодих учених «Наука Сумщини: вектори розвитку в умовах воєнного стану». Це засідання стало ефективним майданчиком для спілкування, обміну досвідом та посилення зв’язків між учасниками. Науковці обговорили актуальні питання розвитку науки в регіоні, особливо в умовах воєнного стану, визначили перспективні напрями досліджень та окреслили стратегії подальшої співпраці. Під час заходу обласні посадовці вручили нагороди і відзнаки кращим ученим Сумщини. Серед нагороджених і представники Сумського національного аграрного університету. Ректор університету Володимир ЛАДИКА відзначений Почесної грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом», а проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО – відзнакою Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня. Подяки Міністерства освіти і науки України отримали декан факультету економіки та менеджменту Маргарита ЛИШЕНКО, завідувач кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Володимир ТРОЦЕНКО, завідувач кафедри акушерства та хірургії Оксана ШКРОМАДА, доцент кафедри державно-правових дисциплін та українознавства Микола МИХАЙЛІЧЕНКО. Грамотою Сумської обласної державної адміністрації нагороджена доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Еліна ЗАХАРЧЕНКО. 

Загалом, захід підтвердив високий рівень наукової діяльності Сумського національного аграрного університету та його вагому роль у розвитку науки на Сумщині. Такі події не лише сприяють популяризації науки серед молоді, але й підкреслюють важливість наукових досліджень для майбутнього України.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com